O SeiTai

SEITAI

Ciało człowieka  by funkcjonować prawidłowo MUSI być proporcjonalne, symetryczne, poruszać się zgodnie z jego fizjologią, być spójne, musi być po prostu w równowadze.

SeiTai – Body Balance – to Bezpieczny System Terapeutyczny, został stworzony po to by przywrócić zachwianą równowagę ciała. Jest systemem również diagnostycznym. To swoisty konglomerat wschodnich systemów manualnych. Autorska metoda pracy z ciałem bazująca na technikach uciskowych oraz chiropraktyce, uwzględniająca anatomiczne taśmy mięśniowo-powięziowe. Wykonywana przez ubranie w bezbolesny sposób, na macie bez używania środków poślizgowych.

Jednym z podstawowych zadań, terapii SeiTai jest przywrócenie fizjologicznego układu naszej konstrukcji, czyli szkieletu, jako podstawy nas samych. Walka z asymetryczną postawą, jest rozwiązaniem wielu problemów bólowych czy estetycznych naszego ciała.

Zabieg ten, składający się z chiropraktyki, głębokiego masażu i stretchingu wykonywany jest w całości na macie. Czas wykonania pełnego zabiegu jest uzależniony od potrzeb masowanego, może trwać ponad godzinę. Podczas sesji SeiTai, pacjent zmienia pozycję kilka razy. Przyjmuje pozycję siedzącą, leżącą na plecach, na brzuchu, na bokach. Masowane jest całe ciało i mobilizowane są wszystkie stawy.

Pacjent ubiera się do zabiegu w luźny strój sportowy i przyjmuje pozycję polecane przez terapeutę. Pozycja siedzenia, leżenia przodem, tyłem i bokiem. Podczas zabiegu terapeuta może wykonać ponad 100 różnych technik manualnych.

Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad i konsultacja wad postawy w tym krzywizn kręgosłupa, asymetrii układu kostnego, ustalenie środka ciężkości pacjenta oraz testy diagnostyczne: mięśniowe i stawowe mające na celu ustalenie ew. przyczyn dolegliwości.

Praca terapeuty SeiTai polega na wypracowaniu symetrii w układzie kostnym, przede wszystkim w kościach miednicy. Istniejąca asymetria zakłóca położenie środka ciężkości, doprowadza do asymetrycznych przeciążeń kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych. Taki długotrwały proces, doprowadza do degeneracji stawów, osłabienia przeciążonych grup mięśniowych, biomechanicznej zmiany fizjologii ruchu naszego ciała.

Należy pamiętać, iż asymetria układu kostnego jest przyczyną nie tylko bólu w obrębie aparatu ruchu (mięśnie, stawy, kości) ale może być przyczyną wszelkich schorzeń wewnątrz narządowych.

 

Praca z dziećmi:

Mobilizacja stawów krzyżowo-biodrowych i biodrowych